in

Дали знаете како се прави чипсот? (ВИДЕО)

Bag of potato crisps

Чипс е омилена грицка на многу луѓе ширум светот. Сите знаеме дека чипсот се прави од компир, но постојат и многу други додатоци. Погледнете го процесот на производство на чипсот во следното видео:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote