in

Како се случи блокадата на Суецкиот канал? (ВИДЕО)

Следново видео го покажува движењето на бродот Ever Given кој ја предизвика блокадата на Суецкиот канал кој ја чинеше светската економија милијарди долари. Погледнете ја следната симулација:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote