in

ТОМ ХЕНКС и помогнал на младата актерка на генијален начин!

Додека снимал една сцена за неговиот нов филм, Том Хенкс плачел и зад камера, со цел да ѝ помогне на својата 12-годишна колешка Хелена Зенгел.

Хенкс и Зенгел глумат заедно во филмот „News of the World“, а Зенгел била навистина благодарна за применетата психологија од страна на двократниот оскаровец.

„Тој буквално плачеше во секоја сцена, дури и кога не беше во кадар дури и тогаш кога јас бев во фокус“, изјавила Зенгел за „Page Six“.

Актерката, која веќе се појавува во дванаесет други филмови изјавила дека актерот плачел во секоја сцена, за да ја натера да почувствува повеќе емоции и да има поефектна глума. Хенкс го правел тоа одновно и одново со цел да ѝ помогне, охрабрувајќи ја дека талентот треба да се поттикне.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote