in

УбавоУбаво

ИНТЕРЕСНО! Снимен необичен начин на кој жирафа пасе трева! [ВИДЕО]

Жирафите се секако фасцинантни суштества, барем ако земете во предвид дека како највисоки цицачи на планетата, тие можат да достигнат висина од дури шест метри.

Но, дали некогаш сте виделе жирафа како јаде трева?

Еден корисник на социјалната мрежа Твитер објави клип кој фасцинираше многумина.

Имено, се чини дека жирафите, секој пат кога ќе посакаат залак трева, мораат да направат мини шпага!

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote