in

КАЛУЃЕРКАТА, СЕСТРАТА И ЧОВЕКОТ ОД ШУМАТА! [ВИЦ]

Се враќа калуѓерка во манастирот и им вели на сестрите:
-„Замислете сестри, на одење наваму во шумата ме нападна еден човек и ме силуваше! што да правам сега?“
Една од сестрите и рекла:
-„Не бери гајле, само изеди еден лимон и се ке биде во ред!„
Калуѓерката рекла:
-„А како лимонот ќе помогне?“
Сестрата и рекла:
-„Па, ако ништо друго ќе ти ја симне насмевката од лицето!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote