in ,

СмешноСмешно

Камили предизвикаа хаос во Мадрид – Избегале од циркус

Осум камили и лами утрово побегнаа од циркус и прошетаа по улиците на шпанската престолнина Мадрид, а видеата завршија на социјалните мрежи.

Полицајците се грижеле за животните и нивното „безбедно и здраво“ враќање во циркусот, а претставник на циркусот „Квирос“ рекол дека му олеснало што животните се пронајдени.

„Фала му на Бога, ништо не им се случи“, рече тој.

 

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote