in

Канадската пошта се бори против монотонијата на пандемијата на многу интересен начин! [ФОТО]

Во обид да се избори со мракот на епидемијата на коронавирус, канадски пост реши да донесе малку радост со тоа што отсега натаму поштенските камиони ја обиколија земјата во весели бои.

Во 28 градови во Канада, 37 шарени возила превезуваат писма и пакети секој ден, што предизвикуваше насмевки кај граѓаните кои излегуваа да земат пошта од нивните поштенски сандачиња.

Секој е украсен со големо сонце и слика на камион во боите на канадската пошта (сина, бела, црвена) како вози во виножито, со натпис „благодарам“ со големи букви.

Дизајнерот Ендру Луис за францускиот печат изјави дека размислува што ќе биде забавно, изјавувајќи дека луѓето „полуделе од изолација“ поради епидемијата.

Луис успеа да ја убеди канадската државна пошта да го реализира овој проект, а самите поштари започнаа да објавуваат фотографии од весели камиони на социјалните мрежи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote