in , ,

Што?Што?

Се обиде да испадне ЖРТВА, а таа ПРОГОВОРИ: Одговорот со кој Ким Кардашијан го замолкна Канје Вест

Познатиот рапер не е познат како човек кој е претерано контролиран кога има што да каже, но сега веројатно се покајал.

Пред една година ријалити ѕвездата Ким Кардашијан и раперот Канје Вест објавија дека се разведуваат, а иако со месеци се чинеше дека сè оди во пријателско расположение – крајот сепак ќе биде грд.

Штом Ким стапила во контакт со актерот Пит Дејвидсон, и покрај тоа што по раскинувањето имала повеќе девојки, Канје речиси секој ден почнал да организира разни испади.

Тој започна со јавни молитви до Бога Ким и тој да се помират, а потоа купи куќа спроти неа, жалејќи се дека не бил поканет на роденденската забава на нивната ќерка Чикаго, иако договорот требало да има посебни прослави за неа, а сепак „побрзал „на прославата. го навредуваше момчето на Ким, му се закануваше, ширеше гласини за него во Холивуд, се жалеше на однесувањето на неговата наскоро поранешна сопруга и каква мајка е таа …

 

Најголем проблем за Канје наводно е што нивната најстара ќерка Норт ја користи социјалната мрежа Тик Ток, за која Ким истакнала исклучиво под нејзин надзор. Сега раперот повторно ја спомна Норт, на начин што е директна порака од Ким Кардашијан.

Имено, тој на Инстаграм објави фотографија од беџ со ликот на Ким и него на детски ранец и напиша:

– Вака изгледаше ранецот на ќерка ми кога ми дозволија да ја видам минатата недела. Затоа и толку се борам за семејството, јас сум човек кој по секоја цена ќе си го чува семејството, како свештеник на мојот дом. Не грижи се, Норти, Бог е сè уште жив.

Иако цело време се труди да не ги вади валканите алишта во јавност, Ким не издржа, па веднаш искоментира:

– Те молам прекини ја оваа приказна, беше овде утрово и ги одведе децата на училиште.

Ким набрзо се покаја и го избриша својот коментар, но тој веќе се прошири на социјалните мрежи, а многумина велат дека Кање не добила подобар одговор.

Сепак, тој продолжува со таа, како што рече Ким, наратив и потоа го смени описот на споменатата фотографија.

 

– Ова е бог на постот за кој сум критикуван. Кажи ми како да бидам најдобар татко кога мама ќе се обиде да ме з…е откако не ми дозволи да ги видам децата. И ми се допаѓа што немам познати пријатели кои би зборувале во моја корист, туку само гледаат, кул – изјави Кање.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote