in

Продолжува карантинот и полицискиот час во Грција!

Со исклучок на градинките, забавиштата и основните училишта, кои се отвораат во понеделник, актуелните рестриктивни мерки во Грција, односно карантинот и полицискиот час се продолжени до 18 јануари, јави дописничката на МИА од Атина.

Заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас, на денешната редовна прес конференција за ситуацијата со Ковид-19, рече дека одлуките за евентуално олабавување на актуелните мерки, ќе се соопштуваат на седмично ниво.

На 3 јануари беа затворени бизнисите што отворија пред празниците, односно фризерските салони и берберниците, салоните за нега на нокти, центрите за технички преглед на возила, книжарниците и услугата „click away”, односно подигање нарачка од продавниците, а конкретната одлука е продолжена за уште една седмица.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote