in

ПАСТА КАРБОНАРА според рецептот на Гордон Ремзи: Кремаста што ќе ја пробате, готов за само 10 минути!

Познатиот готвач Гордон Ремзи откри рецепт за паста карбонара и демонстрираше процес на подготовка што трае само 10 минути

Состојки:

 • сланина или панцета
 • шпагети
 • 2 жолчки
 • 2 печурки
 • 2 чешниња лук
 • 1 лута пиперка
 • малку замрзнат грашок
 • 180 гр павлака
 • пармезан
 • сол
 • пипер
 • масло
 • магданос

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote