in

Karen Gillan заедно со Lena Headey ќе глумат во трилерот “Gunpowder Milkshake”!

Трилерите за убијци најчесто се вртат околу машки глумци, но најновиот проект во Холивуд наречен “Gunpowder Milkshake” ги руши сите предрасуди! Во филмот веќе беа потврдени глумци од калибарот на Lena Headey и Karen Gillan, а меѓу другите во него ќе се појават и Angela Bassett, Michelle Yeoh и Carla Gugino. Филмот ќе биде режиран од Navot Papushado преку скриптата кој тој ја напиша заедно со Ehud Lavski.

Gunpowder Milkshake се фокусира на Sam (Karen Gillan), која имала само 12 години кога нејзината мајка Scarlet (Lena Headey), елитен атентатор, била приморана да ја напушти. Sam била израсната од The Firm, озогласена криминална банда во која нејзината мајка била вработена. По 15 години, Sam ги следи чекорите на мајка си и станува елитен атентатор. Gunpowder Milkshake се очекува да дебитира во кината следната година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote