in

Што?Што?

Казна на Филипински начин! Багер врз McLaren, Bentley, Porsche! [ВИДЕО]

Сосема новиот McLaren 620R бил прегазен, исто така половни Bentley, Porsche 911, Lotus, Toyota Solara биле од автомобилите кои беа уништени!

Уништени се и 14 џипови Mitsubishi.

Овие возила се запленети во последните три години, а беа уништени врз основа на указот на претседателот Родриго Дуарте, кој изјави дека ваквиот пристап ќе им испрати силна порака на шверцерите на возила.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote