in

50 евра казна за ликот кој вчера се крстеше пред Цар Самоил и возеше по Плоштадот! [ВИДЕО]

Мажот кој вчера со својот автомобил возеше и се паркираше на плоштадот Македонија и се крстеше пред споменикот на Цар Самоил казнет со само 50 евра.

„По објавеното видео на социјалните мрежи, каде што е прикажано непрописно паркирање на јавна површина на улицата Македонија, градските инспектори веднаш реагираа и го казнија сторителот со казна од 50 евра“, соопштија од Град Скопје.

САНКЦИОНИРАНО ЛИЦЕТО ЗА ПАРКИРАЊЕ НА ЈАВНА ПОВРШИНА НА УЛИЦАТА МАКЕДОНИЈА По објавеното видео на социјалните мрежи,…

Posted by Град Скопје on Tuesday, December 29, 2020

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
1 Comment
Најстар
Најново Најгласани
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари
nikola
nikola
2 години пред

Ehhh zemjo moja

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote