in

НервозенНервозен СмешноСмешно

Казната за неносење маска на аеродромот е 32.000 евра!

Секој што не носи маска на аеродром во Западна Австралија ќе плати казна до 50 000 австралиски долари (32 000 евра), како дел од новите, драстични мерки за запирање на ширењето на мутираниот вид на вирус.

Минатата недела премиерите на австралиските држави се согласија дека носењето маски ќе биде задолжително на летовите низ Австралија.

Премиерот на Западна Австралија, Марк МекГован, ги заостри мерките што ги договори со своите колеги премиери, велејќи дека маските во таа австралиска држава не се задолжителни само во авионите, туку и на аеродромите, објави „Дејли меил“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote