in ,

СлаткоСлатко

КАЈТ ВЧЕРА ИМАШЕ ТЕШКА ЗАДАЧА: Требаше да блесне, но кралот Чарлс не сакал да дава пари! На крај го облече ОВА

Кејт Мидлтон е одраз на чиста елеганција, а Британците тврдат – „Вака треба да изгледа идната кралица“

 

Во Велика Британија вчера се славеше Денот на Комонвелтот и сите со нетрпение чекаа да се појави Кејт Мидлтон. Идната кралица, а сега и принцезата од Велс, имаше тешка задача: да биде достоинствена како кралицата, а сепак да биде модерна и „народна“ принцеза каква што беше Дијана.

На третата страна е кралот Чарлс кој не сака екстраваганција и се труди трошоците на кралското семејство да ги сведе на минимум.

 

Кејт тоа го почитуваше, па од почетокот на годината ја гледаме во „рециклирани“ модни комплети, капути-фустани кои ги носела безброј пати.

Но за овој важен настан се очекуваше од неа да облече нешто што ќе остави впечаток.

 

Kejt Midlton

Kejt Midlton

Кејт се појави во сет на модниот дизајнер Ердем. Целиот сет чинел околу 3.500 евра – што е ситна сума за кралското семејство.

За да ја почитува традицијата, Кејт носеше брош направен од ѓерданот на принцезата Дијана. Кога таа додаде темно сини салонки и соодветна капа на овој комплет – го добивме совршениот иден изглед на кралицата! Добро сторено!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote