in

Поранешен агент на CIA со ШОКАНТНО тврдење: Убиството на Кенеди го нарача РУСИЈА!

Поранешен агент на CIA, во неговата најнова книга тврди дека убиството на поранешниот претседател на САД, Џон Кенеди било нарачано од Советскиот Сојуз. Во книгата, на која ко-автор е и поранешен агент на Романската разознавачка служба, тој тврди дека Никита Крушчев му наредил на Ли Харви Освалд да го убие претседателот Кенеди.

Сепак Русите се отакажле од нивните намери и му наредиле на Освалд на се откаже од планот, но тој не ги послушал. Сите овие детали ги има во книгата на поранешните агенти Џејмс Вузли и Јонн Михаи Пацепа која го носи името Operation Dragon: Inside The Kremlin’s Secret War on America.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote