in , ,

WTFWTF

КАКВА МАЈКА, КАКВА ЌЕРКА: Наследничката на Мадона шокираше со стајлингот (ФОТО)

Колку и да сме навикнати на бизарни испади на популарни јавни личности, секогаш не шокира комбинацијата на кич и невкус.

Мадона одамна престана да не шокира со нејзините бројни испади. Од неа сме навикнати буквално на се, па се чини дека не постои комбинација на облека која би можела да не изненади, кога таа е во прашање.

Токму поради таа причина, нејзината ќерка Лурдес Леон едвај ги чека своите 5 минути слава.

Овој пат на отворањето на продавницата за костими за капење на Ким Кардашијан во Мајами се собраа голем број светски познати личности, а меѓу гостите беше и наследничката на Мадона, Лурд.

Изгледа дека не научила ништо од нејзината мајка во однос на стилот, што е многу препознатливо за Мадона во последните децении.

Иако мислевме дека веќе ништо не може да не изненади од неа, сепак бевме воодушевени од изгледот во кој се појави на отворањето на бутикот.

Со еден збор, она што го носеше Лурд, би го нарекле лоша комбинација на бунт и невкус, со елементи на евтин јавач на циркуски слон.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote