in

Хабиб Нурмагомедов ја именуваше неговата цена за враќање од пензијата!

Фановите на UFC го повикуваа Хабиб да се врати од пензијата и да има барем уште една борба. Но сега Дан Вајт дознава дека неговото враќање нема да биде лесна работа. Имено, еден од најдобрите шампиони во историјата на UFC, ја кажа својата цена што Дана мора да ја искешира, доколку сака повторно да го види во октагонот.

Русинот, кој е фаворит на фановите изјави дека би размислил да се врати доколку UFC му понуди 100 милиони долари. „Доколку ќе одлучиш да завршиш, тогаш заврши (со кариерата). Можеби Дана ќе ми понуди пари. На пример, доколку понуди 100 милиони долари, би било тешко да се одбијат“ – изјави Хабиб.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote