in

Хабиб за победата на Поарије: Доброто секогаш го победува злото!

Реакции пристигнуваат на триумфот на Дастин Поарие над Конор Мек Грегор, а легендарниот Хабиб Нурмагомедов, кој е на страната на Американецот од Луизијана, беше сосема јасен во неговата проценка.

Во главната борба на вечерта на UFC 264, Дастин Поарие славеше со технички нокаут по крајот на првото коло, бидејќи мечот мораше да го предаде Ирецот Конор Мек Грегор поради повреда на левиот скочен зглоб.

„Доброто секогаш го победува злото. Јас сум многу среќен за Дастин Поарие. Се надевам дека ќе го добиете ременот на крајот на годината “, напиша Нурмагомедов, кој се повлече поради смртта на неговиот татко во времето кога беше шампион во лесна категорија, и во кариерата има скор 29-0.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote