in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Кијану Ривс и неговата девојка блеснаа на црвениот тепих на „МOCA Gala“

Познатиот актер и неговата 49-годишна девојка се појавија на „MOCA Gala“ – церемонија што се одржа во „Geffen Contemporary“ во Музејот на современа уметност во Лос Анџелес.

На гала настанот тие се појавија во елегантно издание. Кијану за оваа прилика одбрал класичен темносин костум, бела кошула и сино-црвена вратоврска, со својата препознатлива фризура, додека Александра блесна во црвен фустан.

Парот се држеше за раце на црвениот тепих, а додека позираа пред фотографите постојано се смееја и се гледаа во очи, а јасно е дека љубовта меѓу нив цвета како првиот ден.

кијану ривс

Двојката првпат ја објави својата врска во ноември 2019 година, појавувајќи се заедно на црвениот тепих, но подоцна беше откриено дека тие биле тајно во врска година и половина пред нивното појавување во јавноста.

Парот веќе неколку години успешно го избегнува прашањето за брак или свршувачка, а секогаш истакнуваат дека љубовта им е доволна и дека не им треба хартија.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote