in

Килијан Ембапе им донесе победа на ПСЖ!

Килијан Ембапе стрелаше два пати во одличниот перформанс на ПСЖ против актуелниот првак Баерн Минхен на Алианц Арената во рамките на четврт-финалето од ЛШ. Ова беше реванш од минатогодишното финале и двете екипи ни приредија спектакуларен натпревар.

На Ембапе му требаа само три минути да ја затресе мрежата на Германците, а Маркинос ја зголеми предноста во 29тата минута. Само 9 минути подоцна, Чупо Мотинг намали на 1 гол негатива за Баерн.

Во второто полувреме Баварците стигнаа до изедначување преку Милер, но Ембапе погоди повторно и го постави конечниот резултат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote