in ,

ТаженТажен

Ким Кардашијан РАСКИНА со 14 години помладиот дечко! Не можат да бидат заедно иако се сакаат, а еве зошто

Старлетата Ким Кардашијан (41) по девет месеци раскина со комичарот Пит Дејвидсон (28)

 

– Ким и Пит решија да бидат пријатели. Тие се полни со љубов и почит еден кон друг, но сфатија дека врската на далечина и нивните напорни распореди многу го отежнуваат опстанокот на врската – вели за Page Six извор близок до семејството Кардашијан.

Исто така, изворот наведува дека разликата во годините придонела за раскинувањето.

Ким е растргната помеѓу обврските кон децата и работата, а Пит поминува многу време работејќи на филм во Австралија.

Неочекуваната романса на Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон започна по нејзиното инаугуративно појавување на „SNL“ на почетокот на октомври 2021 година. Набргу потоа, двајцата беа видени како се држат за раце на тобоган пред да одат на различни состаноци во Њујорк.

Пит го прослави својот 28 роденден со Ким Кардашијан и нејзината мајка Крис Џенер.

Тројцата дури носеа соодветни пижами SKIMS, што дополнително ги подгреа сомнежите за нивната романса. Во ноември минатата година и официјално беше потврдено дека се заедно.

Сепак, Ким чекаше до март за да објави фотографија од Дејвидсон на својот Инстаграм профил.

Пит и Ким заедно заминаа на одмор на егзотични дестинации, а факт е дека комичарот емотивно се врзал за децата на старлетата затоа што ги истетовирал нивните иницијали на вратот.

Ким и Пит беа вистинска атракција на овогодинешната Мет Гала бидејќи старлетата се појави во познатиот фустан на Мерлин Монро.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote