in

Ким Кардашијан стана милијардер и им ја затвори устата на критичарите!

Популарната старлета Ким Кардашијан официјално стана милијардер. Таа е ријалити ѕвезда, модел, инфлуенсер, активист, а сега стана и милијардер откако нејзиното богатство се проценува со цифра која има девет нули. Најголем дел од богатството таа го стекна благодарение на серијалот Keeping Up With The Kardashians.

Нејзиното богатство забележа огромен пораст од Октомври, откако нагло се покачи од 780 милиони долари на 1 милијарда во рок од само 6 месеци. На социјалната мрежа Twitter, таа ги „боцна“ критичарите и објави: „Не е лошо за девојка без талент“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote