in

Ким заработува повеќе од Инста отколку од една сезона на KUWTK

Ријалити ѕвездата и бизнис могулот Ким Кардашијан веќе 13 години внимателно го создаваше нејзиниот „бренд“ во ријалити серијата Keeping Up With The Kardashians. Но минатиот месец семејството Кардашијан соопшти дека шоуто ќе заврши по успешни 20 сезони во почетокот на 2021 година. „Без шоуто јас немаше да бидам тоа што сум денеска“ напиша Ким на социјалните мрежи.

И покрај тоа, Ким објави колку пари заработува од други извори на приход вклучувајќи ги социјалните мрежи, кадешто таа често постира слики и промовира други брендови. Според информациите Ким заработува од Инстаграм повеќе пари од една цела сезона на Keeping Up With The Kardashians. По таа логика Ким Кардашијан заработува неколку милиони долари од само еден пост на Инстаграм.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote