in

ТаженТажен

Ким Кардашијан за покојниот дизајнер: „Срцето ми е скршено!“

“Кога ја слушнав веста дека повеќе Алберт го нема, срцето ми се скрши. Првиот пат кога бев во Париз, тој ме изненади со ручек и за малку ќе се онесвестив кога тој влезе внатре. Тој беше многу убав и љубезен. Ме облече за насловна страница на Vogue и ми даде фустан како сувенир“, Ким Кардашијан се прости со емотивно писмо од покојниот светски дизајнер Алберт Елбаз.

Израелско-францускиот моден дизајнер Алберт Елбаз почина на 59-годишна возраст од последиците од коронавирусот. Бројни холивудски starsвезди со кои соработуваа се простија од него на социјалните мрежи, а Ким Кардашијан, која објави неколку заеднички фотографии, не ја криеше тагата за него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Елбаз го одбележа светот на модата со коктел фустаните, претежно црни, а комбинациите на облека ги носеа многу познати sвезди.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote