in

Ким Јонг Ун погуби човек поради продажба на песни и филмови

Скандалозниот лидер на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, повторно се најде на насловните страници.

Човекот, познат само по неговото презиме – Ли, беше погубен пред неговото семејство минатиот месец. Тој бил пријавен на локалните власти откако еден од фунцкионерите го фатил како продава УСБ и дискови полни со јужнокорејски филмови и песни.

На 25 април, 40 дена откако беше уапсен во градот Вонсан, Ли бил погубен пред 500 локални жители. Според медиумите, севернокорејската влада по овој настан ги предупредила нивните граѓани дека секој кој што ќе се обиде да направи слично вакво нешто, ќе биде погубен.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote