in , ,

Што?Што?

КИМ УНИШТЕНА ЗАРАДИ ФУСТАНОТ НА МЕРЛИН МОНРО: Не можеше да го прицврсти од силните СИЛИКОНИ, таа не е ѕвезда туку ефтина копија!

Ким Кардашијан не можела да го закопча фустанот на Мерлин Монро, а злите јазици велат дека тоа е поради силните „подобрувања“ кои пластичните хирурзи ги направиле на нејзиното тело!

 

Старлетата Ким Кардашијан го привлече вниманието на гала-церемонијата Мат, каде се појави во фустан на Мерлин Монро вреден речиси шест милиони долари.
Тоа е фустан кој холивудската секс-бомба го носеше кога во 1962 година му ја отпеа „Happy Birthday“ на претседателот Џон Кенеди, погледнете го тоа култно видео!

Но, Ким не можеше да го прицврсти, па остана откопчана во грбот и шлицот на грбот, сè до задникот, мораше да го покрие со јакна. Затоа ја „скинаа“ на социјалните мрежи, но и медиумите!

“На Мерлин овој фустан зрачеше со сексуални ветувања, откри многу повеќе отколку што сокри. На Ким не изгледа воопшто возбудливо, како да е купен на распродажба. Има причина за тоа – Мерлин била талентирана, вистинска ѕвезда од вистинската златна ера во Холивуд“, пишува британската колумнистка Сара Вајн.

А Ким, сепак, е хируршки подобрена реплика од продавница каде чини една фунта. Таа е циркон во споредба со дијамант како оној на Монро. Мерлин го оживеа овој фустан со својата автентичност, а Ким ја уби затоа што е целосно лажна и вештачка “, напиша таа.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote