in ,

Што?Што?

Првото видео од романтичната прошетка на Ким и поранешното момче на Аријана Гранде

Ким Кардашијан и комичарот Пит Дејвидсон во неколку наврати на различни начини истакнуваа дека не се заедно, иако тамошните медиуми веќе брмчат за нивната врска. Сепак, според „Page Six-a“, тие сега и официјално се заедно – како се појавија фотографии и снимки од една прошетка.

Ким и тринаесетгодишниот комичар, кој своевремено за малку ќе „влезеше“ во брак со Аријана Гранде, се држеа за раце и го гледаа нивниот бизнис, па така повторно започнаа приказни за тоа како всушност нивната љубов цвета.

Да потсетиме, Ким и Пит се запознале во 2019 година, на роденденот на Кид Куди. На таа забава таа набрзо дојде во придружба на нејзиниот официјално поранешен сопруг, раперот Канје Вест.

Од друга страна, покрај Аријана, тој ги сакаше и Кејд Бекинсејл, Кају Гербер, Фиби Диневор, продолжува локалниот печат, а познат е и по тоа што често има проблеми поради алкохолот и дрогата.

 

https://www.instagram.com/p/CWc3owigCS_/?utm_source=ig_embed&ig_rid=b509ccab-b00e-42aa-aafe-59af76c8c5d1

 

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote