in

Кина им се закани со војна на Филипините!

Кинеските власти им се закануваат на Филипините откако властите им дозволија на војните бродови да можат да пукаат ка рибарите кои пловат во водите измеѓу овие две држави.

Пекинг издаде дозвола во која пишува дека нивните бродови можат слободно да пукаат кон „непознати бродови“ и „илегални структури“ на исочните и јужни води кои ја опкружуваат Кина. Проблемот е во тоа што тие води не припаѓаат на Кина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote