in ,

Кина забранува одржување приватни часови за пари!

Кина ќе забрани давање приватни часови за пари од предмети во основно училиште.

Ова треба да го намали финансискиот притисок врз семејствата, објави денес Синхуа.

Странските инвестиции во секторот ќе бидат забранети според правилата утврдени од Државниот совет.

Политиката има за цел значително да ги намали финансиските оптоварувања со кои се соочуваат семејствата во рок од три години, соопшти новинската агенција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote