in

Кинезите направија носач на авиони од снег! [ВИДЕО]

Кинеската телевизија покажа репортажа за носачот на авиони, направена од снег во Харбин.

Екипаж од 19 ентузијасти за три недели изгради 50-метарски брод.

Висината и ширината на скулптурата е 10 метри.

Нивниот модел беше првиот кинески носач на авиони „Лиаолинг“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote