in

НЕВЕРОЈАТНО ЗДРАВА ЖИТАРИЦА: Богатa со витамини и минерали, помага при регулирање на холестерол и шеќер во крвта!

Киноата е всушност псевдо житарица, бидејќи е подготвена, консумирана и ги содржи истите хранливи вредности како житарките, но всушност припаѓа на семејството на трева.

Киноата е богата со многу минерали како магнезиум, манган, железо, бакар, фосфор, цинк, селен, калиум и калциум, кои се неопходни за правилно функционирање на човечкото тело.

Покрај мнералите, тие содржат и големо количество витамини, имено витамини од Б комплексот и витамин Е. Исто така, содржат голема количина на растителни влакна, па затоа поволно делуваат на метаболизмот.

Она што е важно да се спомене е дека киноа ги содржи сите осум аминокиселини кои му се потребни на човекот, за разлика од другите житни култури кои содржат максимум три, поради што ова растение се смета за „супер храна“.

Еве ги сите лековити својства на киноата:

Може да го регулира холестеролот

Високата концентрација на влакна што содржи киноа помага да се намали високиот холестерол. Апсорбирачките влакна измешани со жолчна киселина се лачат во организмот и го намалуваат лошиот ЛДЛ холестерол. Луѓето кои страдаат од висок холестерол и треба да го намалат внесувањето на животински протеини, киноата е идеална билна замена за истите.

Го контролира крвниот притисок

Познато е дека калиумот има позитивно влијание врз крвниот притисок. Киноата дефинитивно има повеќе калиум од сите други житни култури, и одржува здрава рамнотежа на натриумот во организмот, што може дополнително да го намали високиот крвен притисок.

Помага при слабеење

Влакната и протеините што ги содржи киноа ни даваат енергија, но одржуваат чувство на ситост. Покрај тоа, тие можат да го забрзаат метаболизмот и да ја регулираат работата на дигестивниот тракт.

Може да го намали ризикот од дијабетес

Абсорбентните влакна што ги содржи киноата го контролираат нивото на шеќер во крвта, докажаа студиите. Благодарение на фенолна киселина, витамин Е и полисахарид, тоа ќе спречи несакани воспалителни процеси кои се поврзани со ризик од развој на дијабетес тип 2.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote