in

Ракометната легенда нов селектор на Македонија!

Долгоочекуваната одлука на ракометната федерација на Македонија конечно беше соопштена. Како што претпоставуваше целата спортска јавност, Кире Лазаров вчера беше назначен за нов селектор на нашата ракометна репрезентација.

Одборот на федерацијата заедно со претседателот едногласно одлучија да му дадат шанса на најдобриот ракометар во нашата историја да ја води репрезентацијата кон нови победи. Лазаров вети дека во иднина ќе гледаме многу работа и модерен, европски ракомет.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote