in ,

Кирјос: Некои ме сакаат, некои ме мразат, но сите ме гледаат

Австралиецот Ник Кирјос изјави дека секогаш се обидува да биде објективен кога зборува за некоја тема или проблем и дека смета дека луѓето ја ценат неговата искреност.

Nick Kyrgios

За време на суспензијата на сезоната, Кирјос јавно ги критикуваше Новак okоковиќ, Доминик Тим, Александар Зверев и Борна Чориќ, а потоа се расправаше со Борис Бекер, му рече на Матс Виландер да замолчи, а потоа се расправаше со Карен Качанов.

“Се обидувам да изразам објективно мислење за работите што се случиле или за проблемите. Јас го кажувам она што го мислам. Се разбира, секогаш има луѓе кои не се согласуваат со мене, но мислам дека ја ценат искреноста”, рече Ник.

„Некои ме сакаат, некои ме мразат, но трибините се секогаш полни кога играм и гледаноста се зголемува.
Кирјос нема играно од продолжението на сезоната, и најави дека треба да се врати на терените на Австралија опен следната година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote