in

Во иднина пристигнуваат нови Final Destination филмови!

Шестиот дел од франшизата Final Destination е официјално во подготовка. Творецот на жестоките хорор филмови Jeffrey Reddick ги потврди овие новости, но додаде дека продукцијата мораше да биде успорена поради пандемијата од корона вирусот. 

Reddick исто така објави дека новиот филм ќе биде снимен од страна на Netflix и нема да биде премногу сличен на традиционалните фимови на Final Destination на кој сме навикнати.

Reddick изјави за Bloody Disgusting дека Netflix работат на новиот филм на Final Destination, но биле спречени да направат некој позначителен напредок поради пандемијата од ковид-19. Креаторот изјави дека моментално се работи на нови проекти во кој вклучуваат и анимирани филмови за хорор франшизата.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote