in

Ќерката на Бијонсе номинирана за Греми награда! (ВИДЕО)

Блу Ајви Картер, 8-годишната ќерка на славниот музички и шоубизнис пар Бијонсе и Џеј Зи, е номинирана за Греми награда за нејзината улога во песната „Brown Skin Girl“ која ја изведува заедно со мајка си и ВизКид.

„Brown Skin Girl“ многумина ја опишуваат како химна која ја слави природната убавина на темнокожите жени на сите генерации.

Номинацијата за Греми значи дека Блу Ајви, која во јануари ќе наполни 9 години, е една од најмладите номинирани уметници во историјата на доделување на познатите награди, наведува „Billboard“. Инаку, 63-то доделување на Греми ќе се одржи на 31 јануари 2021 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote