in

Клоп открива: ОВА е најдобриот играч кој сум го тренирал!

Менаџерот на Ливерпул, Јурген Клоп го издвои најдобриот фубалер кој некогаш го тренирал во својата богата кариера. Поранешниот напаѓач на Борусија Дортмун, Роберт Левандовски е најталентираниот играч со кој Клоп соработувал како тренер.

Клоп направи успешни екипи и со Ливерпул и со Борусија, но со Германците тој успеа да ја освои лигата два пати едноподруго. За време на својата кариера, Клоп тренирал многу играчи, но најголем впечаток му оставил токму Левандовски.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote