in

УбавоУбаво Што?Што?

КЛУЧЕВИТЕ ОД АВТОМОБИЛОТ МОЖЕ ДА ВИ ГО СПАСАТ ЖИВОТОТ! Еве зошто треба да ги имате секогаш со вас!

Верувале или не, само со помош на клучевите од вашиот автомобил, можете да се одбраните од провалници, насилници, па дури и силувачи.

Апелот на момче по име Брајан Силва се шири на Фејсбук, кој го пишува следново:

„Ставете ги клучевите покрај вашиот кревет. Ако слушнете сомнителни звуци пред куќата, само притиснете го копчето за аларм на копчињата.

Ќе се огласи сирената додека не го исклучите алармот сами или ако батеријата на автомобилот не се потроши.

Тоа е најдобриот и најевтиниот алармен систем за вас, што дури не мора да го инсталирате во куќата.

Запомнете – ова не е само за вашата куќа. Ако некој ве нападне на паркингот, користете го истиот систем.

„Дури и да имате срцев удар, алармот за автомобил може да ви помогне да привлечете внимание.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote