in

Коман го обвини VAR за поразот против Реал Мадрид

Тренерот на Барселона Роналд Коман верува дека ВАР системот „се користи само да се донесуваат одлуки против Барселона“ откако пеналот на Рамос му помогна на Реал Мадрид да го добие дербито. 

Валверде го постигна првиот погодок во 5тата минута и му донесе водство на Реал по асистенцијата на Карим Бензема. Но Барселона брзо одговори преку нивниот тинејџерски вундеркид Ансу Фати во 8та минута и тој стана најмлад стрелец во историјата на Ел Класико.

Рамос погоди од пенал и Модриќ ги постави конечните 1-3. „Не го разбирам ВАР, мислам дека се користи само кога се донесуваат одлуки против Барселона. Тоа што се случи со Рамос, тоа не беше пенал.“ изјави Коман после дербито.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote