in

Коман: Меси покажа дека сеуште е најдобар

Лионел Меси останува најдобар фудбалер во светот и ја прави Барселона подобар тим, според менаџерот на Каталонците, Роналд Коман. Аргентинскиот репрезентативец беше на клупата за резерви во натпреварот против Реал Бетис за прв пат по Септември 2019. Тој не успеа да постигне гол или да асистира од отворена игра во шест натпревари се до минатиот натпревар.

Меси го заврши неговиот пост за погодок од отворена игра во натпреварот против Бетис кога влезе во игра во второто полувреме. Тој има постигнато 6 погодоци од кои 5 се од белата точка. Коман ја потврди неговата целосна доверба во Меси, кој се обиде да го напушти клубот минатиот трансфер период.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote