in ,

СлаткоСлатко Што?Што?

КОГА МАЛКУ СЕ ЗДЕБЕЛУВМ, МЕСТО ДА ОДАМ ВО теретана – СЕ ОБЛЕКУВАМ ЦРНО: Практични совети од Моника Белучи!

Моника Белучи е една од најубавите жени на денешницата, а кога ќе ги слушнете нејзините изјави – ќе биде уште поубава..

 

„Наместо да одам во теретана, носам црно – тоа е многу попрактично и поубаво.

„Кога бев многу млада, сакав да им докажам на сите дека и јас имам мозок. Сега не ми е грижа“.

„Да се ​​биде убав на 20 е природно. Меѓутоа, кога си убава на 35 или 55 години, ова е веќе успех во животот“.

„Никој не ни припаѓа: ниту нашите сопрузи, ниту нашите деца. Можеме да споделиме само дел од животот со луѓето што ги сакаме.

„Никогаш повеќе не би сакала да имам дваесет години.

„Шминката на усните е еротски гест, убав и сензуален. Ова е ритуал кој се пренесува од жена на жена, како што тоа го правеа мајка ми и баба ми. Многу е трогателно да се види како баба ми на 80 години ги шминка усните пред да замине. куќата.“ е смела: таа покажа дека сè уште сака да привлекува и да биде млада“.

“Длабока врска со маж е можна само ако имате заеднички деца. Не случајно сте ги родиле од оваа личност. Вие го избравте него, тоа не е само случајност, тоа е судбина”.

„Понекогаш можете да сретнете пеколно копиле по кое ќе полудите. Демонскиот човек е привлечен исто како и доблест.

„Мојата мантра е јади, сакај, живеј!

„Убава си кога мислиш дека си. Не е важно што мислат другите“.

Се чувствувам добро и удобно со себе, но не затоа што сум убава.Познавам многу убави луѓе чии животи се ужасни.Тие самите се многу лоши.Чувството на внатрешна удобност не зависи од тоа како изгледаш надвор, туку како се чувствуваш внатре. Среќен што сум личност затоа што доживеав многу љубов кон себе – имам многу големо семејство“.

„Времето уништува сè. Да речеме дека имате убаво црвено јаболко. За многу кратко време ќе изгние. Така е и со луѓето“.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote