in

Кои намирници треба да ги јадеме во месец Март?

Економската глобализација ни овозможи да купуваме и консумираме намирници надвор од сезоната, за што, сепак, е потребно да се издвојат малку повеќе пари. Затоа, не е изненадувачки што купуваме манго или авокадо се почесто, дури и кога не е нивна сезона, бидејќи веќе не сме условени од тоа.

Сепак, ова не само што не е добро за нашиот паричник, туку и за планетата, пред се поради емисијата на јаглерод диоксид што го предизвикува увозот на споменатата егзотична храна. Ако сакате да дознаете како најдобро да го испланирате вашето мени во согласност со тековната сезона и климата во која живеете, внимателно прочитајте ги следниве редови. Бидејќи природата веќе се погрижи да добиеме сè што навистина ни треба!

Така, во текот на зимата, јадеме зеленчук како карфиол, брокула или тиква, што го поттикнува телото да се загрее, додека во лето, тој е идеален за домати, лубеница и свежа пиперка, со цел да се зголеми внесот на течности.

Кога зборуваме за сезоната на пролет, во контекст на овошје, предност треба да имаат мандарините, портокалите, лимоните, бананите, ананасите, грејпфрутите и јагодите. Можете да ги користите самостојно, како овошна закуска или во форма на овошна салата, а доколку сакате да јадете овесна каша за појадок, можете да ја збогатите со ситно исецкано овошје за дополнителна доза на енергија и витамини.

Од друга страна, кога зборуваме за зеленчук, препорачуваме: блитва, артичока, целер, модри патлиџани, брокула, тиквички, ентив, грашок, боранија, праз и друг зеленчук со зелени лисја. Оваа храна е одлична за сите видови пролетни супи, чорби и чорби и може да биде одличен додаток на јадењата со риба и месо.

Нека вашата чинија биде разнобојна со пролетни бои, вкусови и ароми – вашето тело ќе ви биде благодарно!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote