in

СлаткоСлатко

Кокосовото масло може да направи да изгледате 10 години помладо за само две недели, еве како

Добро, можам да погодам што мислиш.“ 10 години помлад, како масло може да го направи тоа? Тогаш ја потценувате моќта на кокосовото масло Кога ќе ја прочитате оваа статија, ќе ги фрлите скапите шампони и лосиони и ќе ги замените со кокосово масло.

Постојат неколку едноставни третмани со кои мора да се обидете да ги искористите придобивките од ова прекрасно масло.

1. Третман пред спиење

Ова треба да го правите секоја вечер пред да одите на спиење.земете малку кокосово масло и загрејте го во рацете.Кога е течно втријте го на лицето.Можете да го оставите да делува 30-60 минути.кога сте подготвени да го отстраните, намокрете крпа со топла вода и исчистете го лицето.

2. За целулит

Целулитот е тешка работа за многу жени да се излечи.Кокосовото масло е едноставно најдоброто решение.Земете една лажица кокосово масло загрејте ја и потоа додадете една лажица мед.Потоа нанесете ја на кожата и оставете ја половина час да еден час.

3. За суви раце

Веројатно можете да погодите што треба да направите.земете огромно количество масло, загрејте го и втријте го темелно на рацете.Ќе ви ги замасти рацете, доколку немате време еден час да ги користите рацете, може да земе неколку латекс ракавици.

4. За депилација

Земете малку кокосово масло, загрејте го додека не се растопи и потоа втријте го на лицето, вратот, пазувите, нозете или каде и да се избричите.

5. За коса

Ова бара најмногу работа, но вреди.Стопете околу една лажица кокосово масло, штом ќе се стопи нанесете на косата и скалпот.Одвојте време за темелно масирање.Ако имате многу коса можеби ќе ви треба уште малку.2 часа Колку подолго, толку подобро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote