in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Коктел со кој ќе го стопите салото

Масните наслаги на стомакот и бутовите се често резултат на неправилното варење и лошиот метаболизам, а овој коктел е совршен за решавање на тој проблем.

Пијте го секое утро, нека ви стане навика и повеќе нема да имате проблеми со масните наслаги.

Состојки: 300 гр спанаќ, 1 банана, 1 јаболко, 1 крушка и половина чаша вода.

Подготовка: Ставете ги сите сосојки во блендер и мешајте. По желба можете да додадете и прстофат цимет или ѓумбир во прав, со што ќе го зајакнете неговото делување. За дополнително освежување додадете и неколку коцки мраз.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote