in

Комедијата на Mikkelsen освои најдобар филм на BFI фестивалот

BFI Фестивалот во Лондон кој се одржа оваа година им ги откри на нивните виртуелни гледачи победниците вклучувајќи ја и комедијата која ја режира Thomas Vinterberg во која главната улога ја толкува Mads Mikkelsen на дански јазик Another Round како најдобар филм во годината.

Фестивалот го замени начинот на доделувањето на наградите, па наместо жирито да гласа, гласаше онлајн публиката и таа ја додели наградата на филмот Another Round. Останатите награди кој беа доделени се: најдобар документарец – The Painter And The Thief, најдобар краток филм – Shuttlecock и најдобра уметност – To Miss The Ending.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote