in

ПРВ КОМЕНТАР НА ИРАН ЗА ПОБЕДАТА НА БАЈДЕН! Театарска претстава на претседателските избори во САД!

Откако Бајден победи на изборите во САД, првата проценка дојде од Иран, на кој му беше тешко со санкциите од Вашингтон. Додека иранскиот верски водач Хамнеи ги нарекуваше изборите театар, советникот на иранскиот претседател Хусамедин Асна во својата објава напиша дека „низок“, повикувајќи се на Трамп.

Кандидатот на демократите eо Бајден победи на изборите во САД, кои целиот свет ги чекаше со љбопитност. По завршувањето на изборите, изјавите доаѓаа една по друга од Иран, кој помина тешко, особено поради санкциите на САД.

Врховниот водач на Иран, ајатолахот Али Хамнеи, се исмејуваше со немилосрдните последици од Денот на изборите во САД, велејќи дека гласањето ја обелодени реалноста на нејзината демократија.

„Каков спектакл! Еден вели дека ова се најфалсификувани избори во историјата на САД. Кој го вели тоа? Претседателот кој моментално е на функција. Неговиот ривал вели дека Трамп има намера да ги лажира изборите! Вака се #USElections & и колку САД е демократска земја!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote