in

Компанијата им подари нов автомобил на секој од 4.116те работници! [ВИДЕО]

Кинеската челична компанија ги награди сите свои 4.116 вработени со нови автомобили, за надминување на целите за профит петта година по ред.

Корпорацијата за железо и челик „Jiangxi West Dajiu iron & steel corporation“ организираше настан на 1 октомври за да го прослави својот успех и да ги награди вработените за нивниот придонес кон годишниот раст.

Медиумите јавуваат дека компанијата има зголемен профит во последните пет години, а раководството сакало да направи нешто посебно за да им се заблагодари на работниците, па затоа решиле да дадат подарок на секој од нив автомобил.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote