in

СлаткоСлатко Што?Што?

Се одржа концерт пред 50.000 луѓе во Нов Зеланд, најголем во светот од почетокот на пандемијата!

Новозеландската група Six60 одржа концерт пред 50.000 луѓе во Окланд, што е најголем ваков настан во светот од почетокот на пандемијата на вирусот корона.

Публиката не носеше заштитни маски и немаше далечина.

Нов Зеланд доби пофалби за неговиот одговор на пандемијата и има една од најниските стапки на смртност од ковид.

Евидентирани се само 2.601 случаи на коронавирус, а починале 26 лица. Во моментов, само 33 случаи се активни.

Употребата на маски е задолжителна само во јавниот превоз и во авионите, а мерката за оддалечување не е на сила.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote