in

КОНЕЧНО Е РЕШЕНА МИСТЕРИЈАТА: Кој е виновен за несреќата во која загина Коби Брајант!

Истражителите утврдиле дека само пилотот, кој летал во облаците, е виновен за падот на хеликоптерот, иако тоа е забрането со закон.

Нешто повеќе од една година подоцна, беше објавен официјалниот извештај за падот на хеликоптерот, кој на 26 јануари 2020 година доведе до смрт на Коби Брајант, неговата ќерка Џиана и уште седум члена, вклучувајќи го и пилотот Ару Зобајан.

Исто така, во извештајот, кој има повеќе од 600 страници, се наведува дека пилотот најверојатно ја изгубил ориентацијата непосредно пред влијанието врз планините на Калабаза.

Немаше механички дефекти на хеликоптерот Сикорски С-76 и се очекува по оваа несреќа и извештајот, Федералната агенција за воздухопловство во САД да даде препораки со цел да се избегнат несреќи од ваков тип во иднина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote