in

“Конечно заврши снимањето на Јужен Ветар 2„. Се огласи режисерот на филмот

Режисерот на популарниот филм, Милош Аврамовиќ, на својот Инстаграм профил објави дека снимањето на филмот „Јужен ветер: забрзување“ е завршено“.

Аврамовиќ му се заблагодари на целиот тим што работеше на серијата и филмот и зборуваше за продолжувањето на приказната. „Не знам каков ќе биде филмот, не знам дали ќе биде продолжение, но знам дека дадов се од себе! – напиша тој на Instagram.

Припадниците на седмата сила шпекулираа во минатото кога може да се очекува премиерата на филмот, а режисерот еднаш го откри времето на прикажување и со тоа застана на патот на шпекулациите.

-Ќе се прикажува во киносалите, нема да се „емитува“. Ако сè оди како што треба, премиера во јануари – изјави тој за време на снимањето во Књажева.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote